Продукт, произведен в предприятие с GMP стандарт,
гарантиращ високото качество на продукти от подобен тип.
Производител:
Bio International Inc. - Germany
Съдържа:
Калий-бикарбонат
Витамин С – L аскорбинова киселина
Рибоза – D-рибоза
Не съдържа синтетични вещества, овкусители, ароматизанти, консерванти и оцветители. Без ГМО.
Предназначение:
Помага за поддържане на високо ниво на енергия и работоспособност.
Благоприятства ефективното регулиране на вътреклетъчния метаболизъм.
Поддържа здравето на сърцето и съдовете.
Нормализира кръвното налягане.
Прием:
За възрастни - по 1 таблетка 1-2 пъти дневно 30 мин преди храна. Строго на гладно .
За терапевтични цели се консултирайте като използвате контактите посочени в този сайт.
Какво е ПентоКан?
В човешкия организъм има 100 трилиона клетки. По мембраната на всяка една клета са разположени хиляди проходи, през които се осъществява входа на хранителни вещества и изхода за отработените такива. Във всяка една отделна клетка, всяка секунда протичат множество био-химични реакции, които осигуряват регенерацията и комплексната работа на всички тъкани, органи и системи. Всички тези процеси в съвкупност се наричат "клетъчен метаболизъм" или "обмяна на веществата". Клетъчния метаболизъм позволява на тялото на расте, да зарастват увреждания, да чувства, да усеща и да реагира на околната среда. За да се минимизират последствията от разрушителната активност на свободните радикали, е изключително важно да се поддържа добър клетъчен метаболизъм.
За да протича нормално вътреклетъчният метаболизъм, всяка клетка се нуждае от постоянен приток на хранителни вещества и кислород, както и от постоянно изхвърляне на продуктите от жизнената дейност. Този двустранен транспорт се осъществява през клетъчната мембрана, която притежава избирателна проницаемост за отделните вещества.
Опитите на учените да разберат, как именно работи клетката, са довели до откритието на КАЛИЕВО-НАТРИЕВАТА ПОМПА – механизъм, който изсмуква натрий от клетката и вкарва калий, създавайки определена разлика в концентрацията на тези два елемента от двете страни на клетъчната мембраната.
Това е необходимо условие за най-важните процеси от жизнената дейност: провеждане на нервния импулс в клетките, осигуряване на здравословен сърдечен ритъм, водно-солеви баланс, както и регулиране на клетъчната обмяна на веществата.
Как е открита калиево-натриевата помпа?
Калиево-натриевата помпа е открита през 1950-те години на миналия век от датския доктор Йенс Кристиан Скоу, който изучавал как анестетиците работят върху клетъчните мембрани. Той забелязал е, че има протеин в клетъчната мембрана, който може да изпомпва натрия от клетката. Натъкнал се на "помпата", докато изучавал нервите на раците, защото техните нерви са грамадни и сравнени с човешките са по лесни за дисекция и наблюдение. Раците все пак са малки, затова се нуждаел от много. През годините е проучил около 25 000 рака, всеки от които той сварявал, за да изучи пресните нервни влакна.Публикувал е откритията си за калиево-натриевата помпа през 1957. 40 години след откритието си, Скоу получава Нобелова награда за химия.
Ето какво е открил:
Тези помпи работят срещу 2 градиента едновременно. Първият е концентрационният градиент, а другият е електрохимичният градиент. Това е разликата между електрическия заряд от двете страни на клетъчната мембрана. Тогава нашите клетки, които Скоу е изучавал, като нервните клетки в мозъка, обичайно имат релативно отрицателен заряд вътре спрямо вън. Вътре обикновено имат ниска концентрация на натриеви йони. Помпата работи срещу тези две условия, като събира 3 положително заредени натриеви йона и ги избутва в положително заредената среда, богата на натриеви йони. За да има енегия за това, протеиновата помпа разкъсва молекула АТФ (аденозинтрифосфат). Аденозинова молекула с три фосфатни групи, закрепени за нея. Когато АТФ се свърже с протеиновата помпа, ензим разкъсва ковалентната връзка на един от тези фосфати в изблик на въодушевление и мощна енергия. Разкъсването отделя достатъчно енергия, за да промени формата на помпата, така че да се отвори навън и да изпусне 3 натриеви йони. Тази нова форма също я прави подходяща за калиеви йони извън клетката и помпата пуска 2 калиеви йона вътре. Това, което се получава накрая е нервна клетка, която е буквално и метафорично заредена. Отвън са всички тези натриеви йони, очакващи с голямо желание да влязат в клетката. Когато нещо провокира нервната клетка, ги пуска всички навътре. Това дава на нервната клетка електрохимична енергия, която човек използва за изпитване на емоции, докосване, обоняние, усещане за вкус, ориентация, движение, мислене и мн. други функции на организма. Калиево-натриевата помпа подпомага регенерацията на организма, започвайки от възстановяване на клетката, после тъканите, органите, системите и като цяло на целия организъм.
Как е създаден ПентоКан?
Опитите на Йенс Кристиан Скоу да разработи средство, възстановяващо процеса на „калиево-натриева помпа“ среща трудности, от финансов, технологичен и от научен характер. Разбирайки за компанията Корал Клуб, технологиите и стандартите с които работи, той се свързва с учените които разработват продуктите й. След съвместната им работа се появява дългоочаквания от Скоу продукт, който възстановява процеса на клетката. Наричат го "ПентоКан" и е патентован. През септември 2018 г. умира 2 месеца преди да навърши 100 години.
Свободният радикал е молекула кислород с един свободен електрон. Стремейки се да стане стабилен, свободният радикал е готов да "откъсне" не достигащия му електрон от всяка една срещната молекула, нарушавайки цялостта на клетката и предизвиквайки по този начин верижна реакция на разрушаване – това е самият окислителен стрес, за който се смята, че е отговорен за появата на множество болести – от катаракта и бронхиална астма до рак.
За да протича нормално вътреклетъчният метаболизъм, всяка клетка се нуждае от постоянен приток на хранителни вещества и кислород, както и от постоянно изхвърляне на продуктите от жизнената дейност. Този двустранен транспорт се осъществява през клетъчната мембрана, която притежава избирателна проницаемост за отделните вещества. Опитите на учените да разберат, как именно работи клетката, са довели до откритието на калиево-натриевата помпа – механизъм, който изсмуква натрий от клетката и вкарва калий, създавайки определена разлика в концентрацията на тези два елемента от двете страни на мембраната. Това е необходимо условие за най-важните процеси от жизнената дейност: провеждане на нервния импулс в клетките, осигуряване на здравословен сърдечен ритъм и водно-солеви баланс, както и регулиране на клетъчната обмяна на веществата.
Дейност на Калия в организма:
Калият помага за нормализиране на вътреклетъчния алкално-киселинен баланс, който е изключително важен (КОНСТАНТА) за здравето на целия организъм.
Калий – електролит, необходим за провеждане на нервните импулси. От него зависи нормалната дейност на нервната система, в това число – главния мозък.
Калият подпомага повишаването на мускулната издържливост, което е особено важно, ако човек се интензивно със спорт или води активен и напрегнат начин на живот.
Калият е полезен за здравето на сърцето и подпомага поддържането на нормалния сърдечен ритъм.
Калият поддържа водно-солевия баланс в организма, нарушаването на който води до сериозни проблеми със здравето.
Калият активира енергийната обмяна, поддържайки висока работоспособност на организма.
Калият поддържа нормално нивото на кръвното налягане.
Калият помага на бъбреците да изпълняват нормално функцията си.
До какво води дефицита на Калий?
Дефицитът на калий често се проявява като липса на сили, апатия, емоционално изгаряне.
Освен от интензивно физическо натоварване и излишък на сол в храненето, той може да бъде провокиран и от такива фактори, като:
редовен стрес
интензивно физическо натоварване
вредни навици (алкохол, пушене)
лоши екологични условия
прием на диуретици или слабителни
обезводняване на организма поради повръщане или диария
повишено потоотделяне
честа употреба на шоколад и кафе.
За съжаление, фактическото съдържание на хранителни вещества в плодовете и зеленчуците за последните 50 години е намаляло до 30-50%.
Причини – обедняване на почвите, повсеместно влошаване на екологията, използване на химични торове, ГМО и др.
98% от йоните на калия се намират вътре в клетката, а йоните на натрия — във вътреклетъчното пространство, където са 20 пъти повече, отколкото йоните на калия.
Калий – задължителен елемент от вътреклетъчната течност в организма.
Не случайно препоръчаната дневна доза за калий е 3 500 мг, а в САЩ дори е повече – 4 700 мг.
Това е най-необходимият от минералите.
В естествени условия, съединенията на калия трябва да постъпват в организма с храната. Той се съдържа в млечните продукти, месото, какаото, доматите, бобовите, бананите, картофите, магданоза, кайсиите, стафидите, сушените сини сливи.
Категория:ВСИЧКИ ПРОДУКТИ | Последна актуализация: 19.02.2019